W dniach 15-16 grudnia 2017r. odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny zorganizowane przez Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego we współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Aesculap Akademia. W zmaganiach wzięło udział 20 drużyn 4 osobowych z całej Polski. W pierwszym dniu mistrzostw zostały poprowadzone wykłady z zakresu chirurgii  w których  omawiane tematy dotyczyły historii i podstaw szycia chirurgicznego, zespoleń jelitowych, plastyk skórnych a także opracowywania ran. W części praktycznej zadaniem było wykonanie 4 rodzajów szwów skórnych, dwóch zespoleń jelitowych, plastyki Z, a także opracowanie specjalnie przygotowanej, zabrudzonej rany.

Z naszego koła neurochirurgicznego w zawodach wzięła udział Julia Maria Komorzycka wraz ze swoim zespołem, a także drużyna składająca się w całości z członków koła, w składzie: Klaudia Szwakop. Karolina Kędziora, Izabela Górczyńska i Miłosz Trojnar – udało im się zdobyć III miejsce.


Nagrodą w mistrzostwach, poza nagrodami rzeczowymi w postaci pucharu i książek, był udział w profesjonalnym kursie laparoskopii. Otrzymaliśmy również podziękowania od marszałek województwa lubuskiego – Elżbiety Polak.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *